(+90) 216 541 93 34
TR EN DE
REFERANSLAR
Melodi Çikolata

MELODİ ÇİKOLATA

Melodi Çikolata, 1957 yılından bu yana Türkiye'nin en sevilen çikolatacılarından biri olmuştur. Melodi Çikolata yeni draje üretim tesisinde, draje üretimi esnasında açığa çıkan tozun emiş ve filtrasyonu için Bomaksan Hava Filtrasyon Sistemlerinin PLTF modelini tercih etmiştir. Bomaksan mühendislerince dikkatlice tasarlanan sistem sayesinde, Melodi Çikolata çikolata tozu derdini çözmüştür.

KONKAP

KONKAP GALVANİZ

Konkap Galvaniz A.Ş, Türkiye'nin en modern, full otomasyona ve kontrole sahip, endüstri 4.0 standartlarında kurulmuş olan Sıcak Galvaniz Daldırma tesislerinden birini Konya'da kurarak Türkiye ekonomisine büyük bir katkı sağlamıştır. Konkap Galvaniz A.Ş yatırım sürecinde galvaniz havuzundan daldırma işlemi esnasında çıkan toz ve dumanın emişi ve filtrasyonunda Bomaksan Hava Filtrasyon Sistemlerini tercih etmiştir. Tercih sebebi olarak yüksek teknik bilgi birikimi ve kalite odaklı anlayışın öne çıkması olduğunu belirtmektedir.

SİLVAN DÖKÜM

Türkiye'nin en büyük dökümhane yatırımlarından birini Gebze'de (Dilovası) gerçekleştiren Türkiye'nin en köklü döküm firmalarından SİLVAN Döküm, bu yatırımının toz toplama işlerini Bomaksan mühendislerinin teknik becerilerine ve ürünlerin kalitesine güvenerek vermiştir. Toplam 1.000.000 m³/h 'lik debiye sahip toz toplama sistemi, Bomaksan Hava Filtrasyon Sistemleri tarafından başarıyla tamamlamıştır. Bu projede Silvan yönetimi yenilikçi Pliseli Torba Filtre Ünitelerini (PLTF) tercih etmiştir.

Gedik Döküm

GEDİK DÖKÜM VE VANA

Gedik Döküm ve Vana, Adapazarı/Hendek'te yer alan dökümhanesinin çeşitli bölgelerinde Bomaksan'ı tercih etti. Üretimin çeşitli alanlarındaki toz ve yağ buharı problemlerine, teknik uzmanlığı ve yüksek kaliteli ürünleri ile çözüm sunan Bomaksan marka PKFPLTF ve YBF modelleriyle çözüm buldu. Toplam 350.000 m³/h 'lik debiye sahip toz toplama sistemini Bomaksan başarıyla tamamlamıştır.

Kartal Bombe Sanayi

KARTAL BOMBE

Bombe imalatında Türkiye'nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Kartal Bombe Sistemleri (KBS), plazma kesim tezgahlarından çıkan toz ve dumanın emişi ve filtrasyonu için Bomaksan Endüstriyel Hava Temizleme Sistemlerini tercih etti. Plazma / Lazer kesim tozları için en uygun toz toplama ünitesi olan PKFC ile plazma dumanı derdi bitti.

Flormar

FLORMAR - KOZMETİK

Flormar Kozmetik ve makyaj ürünleri konusunda Türkiye'nin en önde gelen firmalarından bir tanesidir. Flormar'ın kozmetik ürünleri üretimini yaptığı tesisinde, makyaj malzemeleri yapımında kullanılan bir takım tozların kaynağında yakalanarak filtre edilmesi işinde Bomaksan ile çalıştı. Bomaksan mühendisleri tarafından tasarlanan sistem yardımıyla Flormar makyaj malzemesi üretim tesisinde toz kaynaklı sorunlar ortadan kalktı.

MAHLE İZMİR A.Ş

Dünya'nın en önemli sanayi üreticilerinden Alman Mahle firmasının, İzmir Gaziemir'de bulunan Piston üretim tesisinde bulunan CNC tezgahlardan çıkan yağ buharı problemine, Bomaksan mühendislerince tasarlanan ve geliştirilen Bomaksan marka YBF modeli yağ buharı filtreleri ile çözüm sağlandı. Toplam 80.000 m³/h'e varan yağ buharı debi kapasitesini, merkezi sistem kullanarak başarılı bir şekilde çözen Bomaksan mühendisleri, Mahle İzmir A.Ş'nin yağ buharı problemini çözdü.

süperpar

SÜPERPAR

Süperpar Otomotiv, bünyesinde yer alan Alüminyum Press Enjeksiyon makinasından, press işlemi esnasında çıkan zehirli gaz ve dumanın emiş ve filtrasyon işinde Bomaksan'a güvendi. Bomaksan mühendislerince tasarlanan özel kapama aparatları ile hareketli bir sistem kuran Bomaksan, Alman KMA firması ile birlikte yürüttüğü projeyi başarıyla tamamlayarak Süperpar'ın Press Enjeksiyon makinasından çıkan zehirli duman problemini çözmüştür. Alüminyum Press Enjeksiyon çözümlerimiz için lütfen tıklayınız.

Demisaş

DEMİSAŞ

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en önemli döküm firmalarından biri olan Demisaş Döküm'ün, 130.000 m² alanıyla Bilecik'in en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alan Dökümhanesin'de bir çok noktada yer alan toz problemini Bomaksan'ın yenilikçi çözümü Pliseli Torba Filtreler ile çözdü. Pliseli Torba Filtre Üniteleri (PLTF) 'leri yenilikçi teknolojileri ve az yer kaplaması sebebiyle tercih eden Demisaş Döküm, fabrikasında yaşadığı bir çok toz problemini Bomaksan mühendisleri ve teknisyenleri sayesinde çözümleyerek üretim kalitesini arttırmaya devam ediyor. Dökümhane çözümlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

BASF

BASF

Dünya'nın en büyük yapı kimyasalı üreticilerinden biri olan Alman menşeili BASF, Gebze'deki yapı kimyasalları fabrikasında Bomaksan marka toz toplama ünitelerinin başarısından sonra Adana'daki fabrikasında da Bomaksan'a güvenmiştir. BASF Gebze ve Adana'da yer alan fabrikalarının toz emiş, havalandırma ve toz toplama çözümlerini Bomaksan mühendisleri tarafından yaptırarak toz sorununu kaynağından çözmüştür. Bomaksan'ın yenilikçi Pliseli Torba Filtre Ünitlereini (PLTF) tercih eden yapı kimyasalları sektörünün öncüsü BASF, teknik yetkinlik ve yüksek kalite anlayışını tercih sebebi olarak belirtmiştir.

ESAN AKÜ

ESAN AKÜ

1978 yılında kurulan ve Türkiye'nin en büyük akü üreticilerinden biri olan ESAN AKÜ, Gebze'deki yeni yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir..ESAN AKÜ fabrikalarının toz emiş, havalandırma ve toz toplama çözümlerini Bomaksan mühendisleri tarafından yaptırarak toz sorununu kaynağından çözmüştür. Bomaksan'ın yenilikçi Pliseli Torba Filtre Ünitlereini (PLTF) tercih eden ESAN AKÜ, teknik yetkinlik, esnek üretim kabiliyeti, kaliteli hizmet ve hızlı çözüm ortaklığını tercih sebebi olarak belirtmektedir.

AKO AKÜ

AKO AKÜ

Abdülkadir Özcan A.Ş'nin otomotiv yan sanayii iştiraklerinden biri olan AKO AKÜ, Ankara'da yer alan fabrikasının yeni yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir..AKO AKÜ fabrikalarının toz emiş, havalandırma ve toz toplama çözümlerini Bomaksan mühendisleri tarafından tasarlanan sistemlerle yaptırarak toz sorununu kaynağından çözmüştür. Bomaksan'ın yenilikçi Pliseli Torba Filtre Ünitlereini (PLTF) tercih eden AKO AKÜ, teknik yetkinlik, esnek üretim kabiliyeti, kaliteli hizmet ve hızlı çözüm ortaklığını tercih sebebi olarak belirtmektedir.

SFS Intec

SFS INTEC

Dünyanın en büyük bağlantı ekipman teknoloji firmalarından biri olan SFS Intec, İzmir'de yer alan fabrikasının yeni yatırımında Bomaksan marka yağ buharı filtrelerini tercih etmiştir..SFS Intec İzmir fabrikasında, CNC torna tezgahlarından açığa çıkan yağ buharını probleminin çözümünde Bomaksan mühendisleri tarafından tasarlanan sistemlere güvenmiştir.. Bomaksan marka Yağ Buharı Filtre Ünitlereini (YBF) tercih eden SFS Intec, teknik bilgi paylaşımı, hızlı ve verimli çözümler sunabilme kabiliyetini tercih sebebi olarak belirtmektedir.

Donghee

DONGHEE OTOMOTİV

Otomotiv yan sanayi endüstrisinin önemli oyunucularından biri olan Kore Menşeili Donghee Otomotiv, Hendek'de  yer alan fabrikasının kaynakhane filtrasyonu yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir.Bomaksan marka Patlaçlı (Jet-Pulse) Kartuş Filtre Ünitlereini (PKF) tercih eden Donghee Otomotiv, teknik bilgi paylaşımı, hızlı ve verimli çözümler sunabilme kabiliyetini tercih sebebi olarak belirtmektedir.

Betek

BETEK BOYA (FİLLİ BOYA)

Yapı Kimyasalları ve Boya sektörünün öncü firmalarından Betek Boya, Gebze'de  yer alan fabrikasının paketleme hattı filtrasyonu ve solvent gazı filtrasyonu yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir.Bomaksan marka Patlaçlı (Jet-Pulse) Kompakt Kartuş Filtre Ünitlereini (PKFC) tercih eden Betek Boya, teknik bilgi paylaşımı, hızlı ve verimli çözümler sunabilme kabiliyetini tercih sebebi olarak belirtmektedir.

Donghee

BORŞEN BORU

Paslanmaz Boru sektörünün öncü firmalarından Borşen Boru, DES Sanayi Sitesinde yer alan fabrikasının Lazer Kaynaklı Paslanmaz Çelik Boru üretim hattında yer alan toz ve duman filtrasyonu yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir.Bomaksan marka Patlaçlı (Jet-Pulse) Pliseli Torba Filtre Ünitlereini (PLTF) tercih eden Borşen Boru, yangın riski olan bu bölümde Bomaksan Mühendislerinin tecrübesine ve teknik yeterliliklerine güvenerek bu projede birlikte çalışıldığını belirtmektedirler.

Petlas

PETLAS

Otomotiv ve lastik sektörünün öncü firmalarından PETLAS, Kırşehir'de yer alan fabrikasında, toz ve duman filtrasyonu yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir.Bomaksan marka Patlaçlı (Jet-Pulse) Pliseli Torba Filtre Ünitlereini (PLTF) tercih eden PETLAS, patlama riski olan bu bölümde Bomaksan'ı tercih sebeplerinin teknik tecrübe ve imalat kapasitesi olduğunu belirtmektedirler.

FERRO DÖKÜM

FERRO DÖKÜM

Çelik döküm sektörünün öncü firmalarından FERRO DÖKÜM, Gebze'de yer alan dökümhanesinin, toz ve duman filtrasyonu yatırımında Bomaksan marka toz toplama ünitelerini tercih etmiştir.Bomaksan marka Patlaçlı (Jet-Pulse) Kompakt Kartuş Filtre Ünitlereini (PKFC)  ve Özel tasarım Siklon tercih eden FERRO DÖKÜM,özellikle eski siklonlarının sürekli olarak aşınmasından ve yıpranmasından şikayet ederek Bomaksan ile iletişime geçtiklerini, Bomaksan mühendislerince özel olarak tasarlanan ve malzeme seçimi özel olarak belirlenen Siklon sayesinde, kısa sürede yıpranma sorunun ortadan kalktığını belirttiler.

Dener Makina

Dener Makina

Metal İşleme makinaları imalatı sektörünün öncü firmalarından DENER Makina, LEGEND serisi Fiber Lazer Kesim cihazlarının ve Plazma Kesim Masalarının Filtre Ünitesi ve Havalandırma tedarikçi partneri olarak Bomaksan'ı tercih etti. Bomaksan marka ECO Serisi Jet-Pulse (Patlaçlı) Kompak Kartuş Filtre Ünitesi modelini tercih eden Dener Makina, tercih sebebi olarak Bomaksan'ın sahip olduğu teknik bilgi,  tecrübe, servis hizmet ağı, ECO serisinin sessiz ve tak-çalıştır yapısını belirttiler.

Uygulama Görselleri


 • deneme
 • deneme
 • Gedik - Taşlama Masası
 • Gedik Döküm - Ocak Emiş
 • Gedik Döküm - Toz Toplama Üniteleri
 • Gedik Döküm - Toz Toplama Ünitesi
 • Gedik Döküm - Toz Toplama Ünitesi
 • KBS - Plazma Kesim Filtresi
 • KBS - Plazma Kesim ve Metal Filtre
 • KONKAP - Galvaniz Filtresi
 • KONKAP - Galvaniz Daldırma Filtresi
 • Mahle - Yağ Buharı Emiş Filtresi
 • Mahle - Yağ Buharı Emiş Filtresi
 • Flormar - Akrobat Kol
 • Flormar - Akrobat Kol Emiş Üniteleri
 • Flormar - Toz Emiş Filtresi
 • Azertexnolayn - Ocak Emiş
 • Dökümhane Emiş
 • Toz Emiş Filtresi
 • Gedik Döküm - Dökümhane Havalandırma
 • Dökümhane Emiş
 • Toz Emiş Sistemi
 • Çanakçılar - Seramik Taşlama Kabini
 • Kaynakhane Emişi
 • Taşlama Masası
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
 • Silvan Döküm Toz Toplama Sistemi
Çerez Kullanıyoruz
Size sayfamızda mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için çerezlerden faydalanıyoruz. Sayfamız size ilgileneceğiniz reklamlar gönderebilmek için üçüncü şahıs çerezler de içerebilen çerezlerden faydalanmaktadır. Kullandığımız çerezler ve bunları nasıl devre dışı bırakacağınız hakkında bilgi edinmek için Çerez Politikamıza bakabilirsiniz. Sayfamızdaki ziyaretinize devam ederek çerez kullanımını onaylamış olursunuz. ANLADIM Detaylı Bilgi